Dažniausios klaidos ieškant darbo

Kaip nesuklysti ieškant darbo

rasymas 2019-04-11 09:35:17

Kiekvienam žmogui gyvenime yra tekę susidurti su darbo paieškomis. Vieni darbo ieško vartydami dienraščius, kiti internete skelbimų portaluose, tačiau daugelis daro nemažai klaidų ieškodami to išsvajoto darbo. Net viena ,rodos, menkiausia klaida gali nulemti tai, kad po darbo pokalbio pasirinks ne jus. Todėl apžvelkime ir išvenkime keletą pagrindinių klaidų, kurios yra daromos ieškant darbo.

Gramatinės klaidos CV

Gramatinės klaidos ir informacijos perteklius gyvenimo aprašyme

Kad sudominti busimą vadovą ir priversti jį jums paskambinti, turite būtinai parašyti gyvenimo aprašymą. CV rašymas turi būti atsakingas ir svarbiausia be gramatinių klaidų. Atrankų darbuotojai bei vadovai skaitydami jūsų CV ir matydami gramatines klaidas, tokį gyvenimo aprašymą padės į šalį. Žinoma, jeigu darbo pozicija susijusi fiziniu, mechaniniu darbu, tada galbūt į tai bus žiūrima pro pirštus, tačiau jeigu kandidatuojate į poziciją, kurioje turėsite bendrauti su klientais, tada taisyklinga lietuvių kalba privaloma. Kita labai svarbi klaida gyvenimo aprašyme tai yra informacijos perteklius. CV yra tinkamiausias kai sudarytas iš vieno ar dviejų lapų, tačiau kai lapų daug ir juose labai daug teksto, tiesiog tokį gyvenimo aprašymą apie žmogų skaityti pasidaro nuobodu. Busimas darbdavys skaitydamas apie jus tekstą permes akimis ir nesužinos esminės informacijos. Svarbiausia CV aprašyme pateikti savo kontaktinius duomenis, papasakoti apie save dviem trims sakiniais, nurodyti darbo patirtį bei sugebėjimus.

Kandidatai darbo pokalbyje

Gyvenimo aprašymų siuntimas į visas atviras pozicijas

Labai dažnai žmonės atsidarę darbo skelbimų portalus siunčia CV į bet kurias pozicijas. Tokie desperatiški veiksmai dažniausiai pasireiškia tarp bedarbių, kurie nori greitai rasti darbą. Žinoma, suprantama, galbūt slegia finansinės problemos ir norima įsidarbinti kuo greičiau, tačiau kad ir kokia būtų gyvenimo situacija, reikia apsistoti ties konkrečiomis pareigomis ar grupę pareigų, kuriose norite įsidarbinti ir turėsite gebėjimų sėkmingai dirbti. Gavus darbo poziciją, kurioje neturite visai jokios patirties ar žinių, sunku bus išsilaikyti, todėl vėl ir vėl ieškosite naujo darbo.

Melo kojos trumpos

Kartais žmonės gyvenimo aprašyme apie save, savo patirtį ir žinias parašo nebūtų dalykų. CV forma turi būti užpildyta teisinga informacija apie jus, tikri faktai, o ne išgalvoti dalykai. Jeigu darbdavys skaitydamas jūsų CV norės detaliau pasidomėti apie jus ir sužinos, jog meluojate, garantuojame, jog į darbo pokalbį būsite nepakviesti. Taip pat ne ką mažiau svarbu darbo pokalbyje kaip kokiame teisme sakyti tiesą ir tik tiesą. Priešais jus sėdintys žmonės matys kada jūs meluojate, o kada sakote tiesą. Jeigu gyvenimo aprašyme jie matys informaciją, kuri jiems atrodo neteisinga, geriau pasakyti, jog suklydote ar pagražinote tiesą, negu bandydami nuslėpti dar labiau paaštrinsite situaciją.

Savo vertės nežinojimas

Kiekviename darbo pokalbyje dažniausiai sulauksite klausimo kokio dydžio atlyginimą tikitės gauti. Šio klausimo reikėtų nebijoti, tačiau savo vertę būtina žinoti. Savo vertės nežinojimas ir tokio klausimo girdėjimas dažnai kiekvieną žmogų glumina, o darbdavys mato kaip jūs į tai reaguojate ir kaip į tai atsakote, todėl privalote žinoti koks atlyginimas jus tenkina. Bet kokiu atveju, atlyginimo dydis priklauso nuo jūsų kompetencijos, žinių ir pozicijos į kurią jūs pretenduojate, tad svarbu savęs nenuvertinti ir nepervertinti, nes jeigu paprašysite per daug, būsimas vadovas greičiausiai pasirinks kitą kandidatą, tačiau reikia nebijoti ir derėtis.

Taigi susipažinote su pagrindinėmis dažniausiomis klaidomis ieškant darbo. Kiekviena klaida gali sugriauti jūsų svajonę įsidarbinti į norimą įmonę. Jeigu išvengsite šių klaidų, pozicija, kurios siekiate bus ranka pasiekiama.