Atsibodo ieškoti darbo? Norite sužinoti, kaip greitai rasti darbą? Šiame straipsnyje (pažadame, jį perskaitysite greitai ir su malonumu) pateikiame keletą naudingų patarimų, kaip įsidarbinti. Kai kurie iš šių patarimų yra tikrai nedideli, tačiau sukuria didelę pridėtinę vertę Jums, kaip kandidatui norinčiam išsisikirti iš kitų ir būti pastebėtam.
1. Sutaupykite laiko naudodamiesi funkcija „Detali paieška“.
Didžiojoje dalyje skelbimų portalų, tokių kaip cv.lt, cvmarket.lt, cvbankas.lt ir pan. yra tokia funkcija, kuri vadinasi „Detali paieška“. Jos pagalba galite surasti Jus dominančią darbo sritį ar poziciją, pasinaudoti filtravimu pagal reikalingą miestą ar siūlomą atlyginimą. Žinoma, galite ir nesinaudoti šia galimybe ir skaityti visus skelbimus iš eilės, tačiau ar verta gaišti savo laiką?
2. CV siuntimas visiems darbdaviams iš eilės - KLAIDA.
Prieš pradėdami darbo paiešką skirkite laiko savo poreikių analizei. Atsakykite sau į klausimą - kokio darbo ieškote. Tai atlikę koncentruokitės tik ties tais darbo skelbimais, kuriems turite pakankamai kompetencijos. Norint būti pakviestam į darbo pokalbį - pries siųsdamas gyvenimo aprašymą atidžiai perskaitykite, kokių savybių ir kompetencijų darbdavys reikalauja iš būsimo kandidato - jeigu jų neturite, arba nenorite išsiugdyti - geriau savo CV nesiųsti, nes tai būtų tiek Jūsų, tiek darbdavio laiko gaišinimas.
Taip pat galite susidaryti sąrašą visų įmonių, kuriuose norėtumėte dirbti ir periodiškai sekti jų interneto puslapiuose skelbimus apie laisvas darbo vietas.
3. Nestabdykite paieškų!
Išsiuntėte vieną ar du gyvenimo aprašymus ir nusprendėte sustoti? Ir laukti, kol jus pakvies į darbo pokalbį? Nedarykite šios klaidos. Kad ir kokį gera gyvenimo aprašymą turėtumėte - jis tikrai ne visada užkabins darbdavį. Dažnai pasitako atvejų, kad kandidatas randamas anksčiau, o darbo skelbimas nebūna išimtas iš interneto portalų, todėl išsiuntę keletą CV nesustokite. Siųskite visiems, pas kuriuos norėtumėte dirbti. Juk vėliau galėsite palyginti gautus darbo pasiūlymus, o nepatikusių - atsisakyti :).
4. CV esančią informaciją pritaikykite darbo pasiūlymui.
Jūsų CV turetų būti parašytas taip, kad per pirmas 5 - 10 sekundžių atkreiptų dėmesį. Kas turi būti paminėta, kad taip nutiktų? Neabejotinai, sąvybės, kurios yra reikalingos šios pozicijos darbuotojui. Daugiau apie CV rašymą galite perskaityti straipsnyje CV rašymas 2018 metais.
5. Būkite savimi!
Žmonėms nepatinka perkreiptos, netikros šypesnos, o sakymas to, kas Jums atrodo, kad galėtų pamalonintų pašnekovo vidinį ego, nors iš tiesų manote kitaip - dar blogiau. Taip yra ne tik darbo pokalbyje bet ir gyvenimo aprašyme ar motyvaciniame laiške. Viską galima nujausti arba patikrinti (pvz. socialiniuose tinkluose). Darbdaviai nori žinoti, ką jie samdo ir ko iš tiesų tikėtis iš darbuotojo pirmą jo darbo dieną.
6. Nesakykite nieko blogo apie buvusias darbovietes!
Viena iš daržniausiai pasitaikančių darbo interviu klaidų - liežuvio nenulaikymas. O taip, Jūs perskaitėte teisingai. Vienas iš pirmų ir svarbiausių klausimų interviu metu Jums neabejotinai bus apie Jūsų ankstesnę arba ankstesnes darbovietes, kodėl iš jų pasitraukėte, kodėl ieškote kažko geriau. Pasitenkite būti santūrus, nejuodinkite ir nemenkinkite darbdavio. Prisiminkite, kad mokėjimas politikuoti - šioje vietoje Jums gali pagelbėti.
7. Ieškokite pažinčių!
Kuo daugiau pažystamų turėsite savo profesinėje sirtyje - tuo didesnę tikimybę turėsite būti kažkieno rekomenduoti. Šiais laikais dauguma darbdavių iš pradžių darbuotojų ieško per pažintis arba pažystamų rekomendacijas. Bendraudami su žmogumi nepamirškite, kad Jūs niekada nežinote, galbūt šis pašnekovas ateityje Jums padės susirasti darbą, todėl nepamirškite jo - o grįžę namo pridėkite prie savo LinkedIn paskyros.