5 taisyklės, kaip turi atrodyti CV šablonas

Kiekvienas CV šablonas turi atitikti šias taisykles

rasymas 2018-04-28 22:20:12

Sukurti reprezentatyvų savo gyvenimo aprašymą yra nelengva užduotis, ypač, jei neturite didelės patirties kaip dirbti su skaitmeniniais dokumentais MS Word ar kitose teksto rengyklių programose. Net ir susiradus nemokamų CV šablonų internete (pvz. Europass) - tvarkingai užpildyti duomenis, nepamesti eilučių - gali tapti tikru galvos skausmu.

Viename iš savo straipsnių jau aptarėme, kaip reikia rašyti CV, o šioje publikacijoje pateiksime Jums 5 taisykles, kaip turi atrodyti idealus CV šablonas.

1. Ilgis 

Niekam nepatinka skaityti ilgų tekstų. To nemėgstate Jūs, to nemėgsta ir personalo atrankos specialistas ar Jūsų būsimas vadovas. Geriausia, kad Jūsų gyvenimo aprašymas tilptų į vieną a4 formato puslapį. Galite peržiūrėti mūsų turimus vieno puslapio pavyzdžius ir juos pritaikyti sau - nemokami CV šablonai.

2. Antraštės

Antraštės gali padėti Jūsų gyvenimo aprašymą padaryti lengviau skaitomą, tačiau persistengti nederėtų. Jei jau naudojate antraštes atskiriems punktams (pvz. Įgūdžiai) - tai darykite skoningai - naudokite paryškintą ar didesnį to paties stiliaus šriftą.

3. Šriftas

Dauguma darbdavių gauna Jūsų CV skaitmeniniu formatu, todėl naudokite lengvai kompiuteryje ar mobiliąjame įrenginyje skaitomus šriftus, tokius kaip Calibri, Times New Roman ar Arial.

Šrifto dydis ir spalva visur turėtų būti vienodas, išskyrus antraštas (jei tokias naudojate). Tai skaitytojui leis greičiau sukoncentruoti dėmesį į tai kas yra parašyta jūsų gyvenimo aprašyme.

Geriausias derinys - 11 arba 12 dydžio šriftas, 15 arba 16 dydžio antraštės. Raidės juodos spalvos.

4. Puslapio struktūra

Puslapis turi būti tvarkingas. Turėti paraštes, kurių optimaliausias dydis apie 2 - 2,5 cm iš visų pusių.

darbas word

5. Saugojimas kompiuteryje

Ko gero, dažniausiai CV siuntimas - yra el. laiško rašymas ir failo prikabinimas prie jo. Išsaugokite failą, kurį siųsite darbdaviui .pdf formatu, jį pavadinkite, kad būtų lengva atskirti iš ko jis gautas ir kam adresuotas.

Pvz. CV_vPavardenis_PardVad.pdf

Visa tai atrodo paprasta ir savaime aišku, bet žmones pamatę juos dominantį darbo skelbimą stačia galva puola siųsti netvarkingų, iki galo nesuformatuotų gyvenimo aprašymų. Visos taisyklės lieka pamiršos, o jos gali būti lemtingos! Juk darbdaviui reikia gero specialisto, o ne nutrūktgalvio, kuris nesugeba net paprasto darbo atlikti 100 procentų preciziškai.